Biz Kimiz?

ED-Event

ED event her zaman yeniliklerde başı çeken, örnek alınan, öncü, ilerici düşünen, cesur ve azimli, modern dünyanın bir parçası olmayı başarmış lider bir etkinlik ajansıdır. İnsanlar ve insan ilişkileri yaptığı işin merkezidir. Dayanışmaya her zaman açıktır. ED event insanları, fikirleri, teknolojiyi ve çevreyi de içine katarak size değer katmaya ve büyütmeye hazır. Siz etkinlik hayal edin; ED event ailesi sizin için hayat versin!

Özlem Esen


25 yıllık Organizasyon ve Etkinlik sektörü tecrübesine sahiptir.İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Esen, iş hayatına 1993 yılında HMC (Hospitality Marketing Concepts) de başladı. 1996- 2008 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışı Turizm şirketlerinde rehberlikten acente yöneticiliğine kadar tüm kademelerde görev aldı. 2008 -2018 yılları arasında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) Protokol ve Etkinlikler Müdürlüğü pozisyonunda çalıştı.Boğaziçi Üniversitesi’nde stratejik planlama, proje geliştirme, makroekonomik göstergeler, kaynak geliştirme ve liderlik alanlarında eğitimler aldı. Kongre, etkinlik ve organizasyon sektör duayenlerine ödüllerin verildiği Ace of Mice’da 2013-2014 yılları arasında 2 dönem jüri üyeliği yaptı.2018 yılında çalışma hayatına ED Event’in kurucu ortağı olarak devam etti. DEİK’te Protokol ve Etkinlikler Müdürü olarak çalıştığı 10 yıl boyunca Cumhurbaşkanlığı seviyesinde pekçok Bakan ve üst düzey devlet görevlilerinin katılım gösterdiği tüm etkinlikleri ve yurtdışı ziyaretlerini planladı, tedarik ve satınalma zincirini oluşturdu, yönetti ve yabancı devlet heyetlerini yurtiçindeki toplantılarda ağırladı. Türkiye’de düzenlediği 10.000’ i aşkın toplantı, lansman, kurultay ve zirvelerin yanısıra, 5 kıtada 141 Ülke Konseyi’ne ait toplantıları A’dan Z’ye koordine etti. Özel sektörün, devlet kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının heyet ziyaretlerinin ve diğer organizasyonlarının her aşamasında aktif rol aldı ve sorumluluk yüklendi. İleri düzeyde İngilizce bilen Esen, 25 yıllık birikimi, etkinlikler ve yurtdışı ziyaretlerinden kazandığı deneyim ve profesyonelliği ED Event çatısı altında tüm resmi ve özel kurumlara sunmaktadır.

Ela Sorgüven


6 Ocak 1973 Bolu doğumludur. Eğitim hayatını sırasıyla Bolu Sakarya Deneme İlkokulu, F.M.V. Özel Işık Lisesi, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Yeditepe Üniversitesi MBA programıyla tamamlamıştır
İş hayatına 1993 yılında THY Kargo finans alanında başlamış olan Sarıkaya; Pasteur Merieux Aşı San. A.Ş. ve Borusan İş Makineleri San. Ve Tic. A.Ş. olmak üzere kurumsal firmalarda uzun yıllar görev aldıktan sonra , 2008 yılında aile firmasında pazarlama ve satıştan sorumlu olarak çalışmış olup ; 29 yıllık iş tecrübesini ED Event çatısı altında kullanmaya devam etmektedir.